Shtypi

12Tet/2018
ATSH – Shfaqet sot në Korçë opera ‘’Carmen’’

Në Teatrin “Andon Zako Cajupi”, në Korçë do të shfaqet sot në orën 19:00 opera “Carmen”. Mexosopranoja, Vikena Kamenica do të performojë në sallën e “Parisit” të vogël. Teatri  “Andon Zako Cajupi”, fton artdashësit për ta ndjekur këtë shfaqje. ”Nëse je në Korçe dhe sot nuk gjete një poltron bosh në sallën e tejmbushur të […]

12Tet/2018
ABC News Albania – “Sabat Mater” çel sezonin e TKOB-së

“Sabat Mater” do të çelë sezonin artistik në skenën e “Arturbinës”. Vepra me e famshme dhe më shpirtërore  e kompozitorit Antonin Dvorzhak vjen premierë absolute për publikun kryeqytetas mbrëmjen e së ejntes. E ftuar speciale është dirigjentja Arlinda Majollari, qe i bashkohet e orkestrës  korit dhe solistëve të TKOB. Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit […]

12Tet/2018
GAZETA SOT – “Stabat Mater” çel sezonin artistik të Teatrit të Operës dhe Baletit

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit nis sezonin artistik me një vepër elitare. TOB bën me dije se shfaqja “Stabat Mater” nga Antonin Dvorak do të jetë në skene “arTurbinës” dhe është një nga veprat më të famshme të tij dhe me shpirtëroret. E ftuar speciale në veprën e Dvorak është dirigjentja Arlinda Majollari, që […]