OPERA NE PARK – 18,19,20 KORRIK NE LULISHTEN E MADHE PAS MONUMENTIT TE SKENDERBEUT!

Me date 18,19,20 Korrik TKOBAP ne bashkepunim me Bashkine e Tiranes ftuan ne OPEN AIR te gjithe qytetaret dhe turistet ne kryeqytet ne serialin e koncerteve OPERA NE PARK.

3 mbremje te mrekullueshme me me nje format shfaqjesh si asnjehere tjeter.

18 Korrik, ora 21:00 – “Kur perendon dielli”, koncert me kenget me te bukura qytetare shqiptare. Me Orkestren, Korin dhe solistet e TKOB.

19 Korrik, ora 21:00 – Koncert i Orkestres se Ansamblit Popullor dhe solistit Aranit Hoxha me kenget me te bukura popullore nga e gjithe Shqiperia.

20 Korrik, ora 21:00 – Shfaqja e baletit “Fado” nga koreografi me fame nderkombetare Cardoso, zbret ne qendren e Tiranes nga trupa e baletit te TKOB.

Ju mirepresim!

 

OPERA NË PARK

18,19, 20 Korrik

Sheshi “Skënderbej”

 

TKOBAP në bashkëpunim me Bashkine e Tiranes ju fton të ndiqni këtë fundjavë 3 mbrëmje për të mos u humbur:

 

18 Korrik, ora 21:00 – “Kur perëndon dielli”, një koncert me pjesëmarrjen e Orkestrës, Korit dhe solistëve të TKOB.

Dirigjent: Dritan Lumshi

 

 

Në program:

“Dua më shumë Shqipërinë” – Thoma Nasi

Interpretuan:

Eva Golemi & Denis Skura dhe Kori TKOB

***

Korale vajzash nga melodrama “ Ruba e Kuqe” –  “Largo dhe…”- Mikel Koliqi

Interpretuan:

Kori i TKOB

***

“Po vijnë krushqit” – Tish Daij

Interpretuan:

Kori i TKOB

***

Përpunim acapella – “Shkon djali tër male” – “Rritu moj bajame”- “Në një rrasë atje mbi krua”  Çesk  Zadeja

Interpretuan:

Kori i TKOB

***

Përpunim acapella  -“ Drenovarja” – Gjon Simoni

Interpretuan:

Kori  i TKOB

***

“Kur më vjen burri nga stani” – Kristo Kono

Interpretuan:

Nina Muho

***

“Margjelo” –  Prenkë Jakova

Interpretuan:

Eva Golemi

***

“Lule Borë” – Simon Gjoni

Interpretuan:

Kori i TKOB

***

“Kur Perëndon Dielli”- Leonard Deda

Interpretuan:

Kori i TKOB

***

“Unë biri yt Kosovë” – Feim Ibrahimi

Interpretuan:

Armaldo Kllogjeri

***

“Për ty Atdhe” – Pjetër Gaci

Interpretuan:

Sokol Tomorri

***

“Këngët e rinise” – Agim Krajka

Interpretuan:

Xhieldo Hyseni

***

“Rrjedh në këngë e ligjërime” – Feim Ibrahimi

Interpretuan:

Armaldo Kllogjeri

 

 

 

 

19 Korrik, ora 21:00

 

“Ma fal at’ buzeqeshje”

Solist – Aranit Hoxha

***

“Dallëndyshja”

Solist – Aranit Hoxha

***

Korale interpretuar nga kori i Ansamblit Popullor

***

“Të desha me hakikat”

Solist Aranit Hoxha

***

Kaba për violinë dhe orkestër popullore

Solist Alban Tahiri

***

Fantazi për Fizarmonikë dhe orkestër popullore

Solist Vladimir Hasimi

***

“N’bash zamani”

Solist Aranit Hoxha

***

“M’ka zan maraku”

Solist Aranit Hoxha

***

“Vallja e Shën Gjergjit”

Interpreton trupa e valleve të Ansamblit Popullor

***

Valle për violinë dhe orkestër popullore

Solist Flogert Shatraj

***

“Për mu paska kenë kismet”

Solist Aranit Hoxha

***

“Bishtalecat palë – palë”

Solist Aranit Hoxha

***

Instrumentale për klarinetë dhe orkestër

Solist Artan Shabani

***

“Robi plaket kur do vetë”

Solist Aranit Hoxha

***

“Mosha e pjekurisë”

Solist Aranit Hoxha

***

“Arbereshës sime”

Përpunuar për violinë dhe orkestër popullore

Solist Alban Tahiri

***

“Margjelo”

Solist Aranit Hoxha

***

“M’ka shku mendja me u fejue​”

Solist Aranit Hoxha

***

“Vallja humoristike e Fajës”

Interpreton trupa e valleve të Ansamblit Popullor

 

20 Korrik, ora 21:00

Baleti “Fado”