Shtypi

17Sht/2019
17 shtator 2019 – Gazeta Sot – TOB nis sezonin artistik në shesh, së shpejti përfundon rikonstruksioni

Teatri i Operës dhe Baletit e çel sezonin artistik në sheshin “Skënderbej”. Nën titullin “Opera Opening-Countdown” vijnë dy mbrëmje gala në data 20 dhe 21 shtator, në sheshin para godinës që është drejt përfundimit të rikonstruksionit. Artistët e TKOBAP dhe këngëtarë të njohur të muzikës së lehtë dhe moderne do të ngjiten në skenë me […]

17Sht/2019
Shtator 16 2019 – Topalbaniaradio – Hapet sezoni artistik, “Opera Open Countdown” me 20 dhe 21 shtator në Sheshin Skënderbej

Opera Open Countdown” do të vijë përpara publikut në sheshin Skënderbej në data 20 dhe 21 shtator duke hapur siparin e sezonit artistik shtator -dhjetor 2019. Këto evenimente do të cilësojnë dhe nisjen e festimeve për rikonstruksionin e godinës së Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit. Ministrja e Kulturës Silva Margariti u shpreh se ky […]

17Sht/2019
16 Shtator 2019 – Ora News – Hapet sezoni artistik, “Opera Open Countdown” me 20 dhe 21 shtator në Sheshin Skënderbej

“Opera Open Countdown” do të vijë përpara publikut në sheshin Skënderbej në data 20 dhe 21 shtator duke hapur siparin e sezonit artistik shtator -dhjetor 2019. Këto evenimente do të cilësojnë dhe nisjen e festimeve për rikonstruksionin e godinës së Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit. Ministrja e Kulturës Silva Margariti u shpreh se ky […]

17Sht/2019
16 Shtator 2019 – ABC News – TKOB çel sezonin në shesh me “Opera Opening – Countdown”

Si për të paralajmëruar hapjen së shpejti të dyerve të Teatrit të Operas dhe Baletit, konferenca e parë e këtij institucioni u mbajt në sallën e rikonstruktuar të orkestrës. Drejtorja Zana Çela premtoi dy mbrëmje të veçanta në datat 20 dhe 21 Shtator me Grand Gala “Opera opening – Countdown”. Teatri i Operas dhe Baletit për […]

17Sht/2019
16 Shtator 2019 – Shqiptarja.com – Për herë të parë opera çel sezonin në shesh, së shpejti përfundon rikonstruksioni i TKOB-së

Sezoni i artistik i Teatrit Kombëtar të Operës edhe Baletit do të çel sezonin sheshin “Skënderbej” me dy mbrëmje gala. Drejtoresha Zana Çela për mediet në ambientet e rikonstruktuara të operës, në sallën e orkestrës, shprehet se, për herë të parë TKOB nis sezonin me Open-Air me Grand Gala: “Opera Opening Countdoën, duke e cilësuar […]

11Sht/2019
10 Shtator 2019 – ATSH – TKOB hap sezonin e ri me dy koncerte gala në sheshin “Skënderbej”

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit hap sezonin e tij në “Open Air” në një skenë gjigande në sheshin ‘Skënderbej’, me serialin e koncerteve OPERA OPEN – Countdown. Kryeveprat që u ngjitën në skenën operistike prezantohen për herë të parë në OPEN AIR me meloditë, ariete, valset dhe koralet më të bukura në dy koncerte […]

06Sht/2019
02 Shtator 2019 – Konica.al – Merita Halili ‘thyen’ heshtjen me një koncert

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, Merita Halili, do të rikthehet me këngë në Tiranë, pas më shumë se 20 vjetësh. Ajo do të japë një koncert recital të sajin, titulluar sipas këngës që e bëri të njohur, “Lule t’bukura ka Tirona”. Recital i “bilbilit” të Shqipërisë së mesme me Ansamblin Popullor do të shfaqet […]

06Sht/2019
2 Shtator 2019 – Gazetashqiptare.com – “Lule t’bukra ka Tirona”/ Bilbili Merita Halili rikthehet në skenë pas më shumë se 20 vitesh mungesë

Bilbili i këngës popullore, Merita Halili vjen me një koncert recital pas më shumë se 20 vitesh mungesë. Koncerti do të mbahet në datat 27 dhe 28 shtator në orën 19:00 në Pallatin e Kongreseve. Ky koncert është njoftuar nga Teatri Kombetar i Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor njofton koncertin, ku shkruan: “LULE T’BUKRA KA TIRONA” […]

06Sht/2019
2 Shtator 2019 – Kultplus.com – Pas 20 vjetësh, Merita Halili vjen me koncert recital

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, Merita Halili, do të rikthehet me këngë në Tiranë, pas më shumë se 20 vjetësh.Ajo do të japë një koncert recital të sajin, titulluar sipas këngës që e bëri të njohur, “Lule t’bukura ka Tirona”. Recital i “bilbilit” të Shqipërisë së mesme me Ansamblin Popullor do të shfaqet në […]

06Sht/2019
2 Shtator 2019 – Folshqip.al – Merita Halili në Tiranë, me koncertin e parë recital pas 20 vjetësh

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, Merita Halili, do të rikthehet me këngë në Tiranë, pas më shumë se 20 vjetësh. Ajo do të japë një koncert recital të sajin, titulluar sipas këngës që e bëri të njohur, “Lule t’bukura ka Tirona”. Recital i “bilbilit” të Shqipërisë së mesme me Ansamblin Popullor do të shfaqet […]

06Sht/2019
02 Shtator 2019 – NewsBomb.al – Rikthehet Merita Halili në tiranë, i pari koncert recital pas 20 vitesh Merita Halili, e njohur ndryshe edhe si bilbili i muzikës popullore shqiptare do të rikthehet me këngë në Tiranë, pas më shumë se 20 vitesh.

Ajo do të japë një koncert recital të sajin, titulluar “Lule t’bukura ka Tirona”. Këngë kjo që e bëri të njohur Meritën për publikun shqiptar. Recitali do të jetë në bashkëpunim me Ansamblin Popullor dhe do të shfaqet në 27 dhe 28 shtator, ora 19:00 në Pallatin e Kongreseve.   https://www.newsbomb.al/rikthehet-merita-halili-ne-tirane-i-pari-koncert-recital-pas-20-vitesh-177120

06Sht/2019
2 Shtator, 2019 – Dosja.AL – Rikthehet pas 20 vitesh Merita Halili! Recital në Tiranë, krah bashkëshortit

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore do të japë një Koncert të sajin recital me titullin e këngës që e bëri të njohur, “Lule t’bukura ka Tirona”. Merita Halili do të vijë shumë shpejt me një koncert recital në Tiranë. Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, Merita Halili, do të rikthehet në 27 dhe 28 […]