Disa nga artistet e Teatrit te Operas dhe Baletit qe kane marre pjese ne video

Kryeministri Edi Rama ka publikuar videon e krijuar nga artistët e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, të cilët këndojnë këngën “Dua më shumë Shqipërinë”, secili nga shtëpitë e tyre, për të dhënë një mesazh ndërgjegjësimi për qytetarët.

“MIRËMENGJES. me një duartrokitje për artistët tanë të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit”, shkruan Rama krah videos së postuar.

Kujtojmë se Rama vazhdimisht publikon video për të ndërgjegjësuar qutetarët që të kufizojnë sa më shumë lëvizjet e tyre, si një masë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

 

https://www.newsbomb.al/dua-me-shume-shqiperine-rama-publikon-videon-e-artisteve-te-teatrit-kombetar-te-operas-dhe-baletit-199700