DSC_185311

“Opera Open Air” vazhdon

Sot, ora 21:00 në sheshin “Skënderbej”

Një kocert fantastik nga Ansambli Popullor. TKOBAP i ofron publikut në këtë koncert vepra të traditës, të këngëve dhe valleve popullore shqiptare. E ftuar speciale Merita Halili.

Shih në Facebook

DSC_302611

Kur TKOBAP nuk di te ndalet!

Nata e trete e sezonin “Opera Open Air”

Muzika e mrekullueshme e tabanit popullor shqiptar, zbret sot me prane publikut. Ne sheshin “Skenderbej” – ora 21:00, Ansambli Popullor i Kengeve dhe Valleve do te sjelle nje koncert me muzike nga te gjitha trevat e Shqiperise. Muzika e bukur popullore e Tiranes do te jete epiqendra e festes sot ne sheshin “Skenderbej”.

MOS HARRONI: E ftuar speciale, kengetarja e jashtezakonshme e muzikes popullore, Merita Halili.

Sot ora 21:00 ne sheshin “Skenderbej”

Shih në Facebook

Edhe pse jemi ende nje ore para koncertit, publiku po mbush sheshin “Skenderbej”. Muzika e tabanit tone popullor i perfshin te gjithe dhe suksesi i koncertit te sotem i Ansamblit Popullor te Kengeve dhe Valleve eshte i garantuar.

Muzika jone e bukur popullore, tradita e bukur shqiptare.

Shih në Facebook

ans11

“Opera Open Air ”

Ansambli Popullor në një super koncert sot, në orën 21:00 në sheshin “Skënderbej”.

Trupa po bën përgatitjet e saj të fundit për të dhuruar atmosferën që vetëm këngët popullore dinë të krijojnë.

Nëse ende nuk ke ardhur në shesh nxito.

Shih në Facebook

makiazh1

“Opera Open Air”

Jemi në përgatitjet e fundit përpara koncertit të Ansamblit Popullor.

Eja dhe bëhu pjesë e një shfaqje fantastike, sot në orën 21:00, në skenën e ndërtuar në sheshin sheshin “Skënderbej”.

Shih në Facebook

valle1

“Opera Open Air”

Sapo ka filluar koncerti i Ansamblit Popullor ne sheshin “Skënderbej”

Atmosfera që krijon muzika popullore ka mbushur plot sheshin “Skënderbej”

Shih në Facebook

Digjet sheshi “Skenderbej” nga koncerti i Andamblit Popullor te Kengeve dhe Valleve.

Vetem dy minuta nga fillimi i koncertit dhe sheshi “Skenderbej” eshte plot.

Shih në Facebook

sheshi

Feste ne sheshin “Skenderbej”

Ansambli Popullor ndez festen e nates se trete dhe te fundit te sezonit “Opera Open Air”

Shih në Facebook

Live nga koncerti i Ansamblit në sheshin “Skënderbej”

Shih në Facebook

Live nga koncerti i Ansamblit në sheshin “Skënderbej”

 

Shih në Facebook

shsh

Sheshi “Skenderbej” nuk eshte ndezur kurre me pare, si sot me muziken e jashtezakonshme, kenget dhe vallet e Ansamblit Popullor.

Shiko në Facebook

anss

“Opera Open Air” nata e trete ne sheshin “Skenderbej”

Ansambli Popullor ndez atmosferen e festes.

Shih në Facebook

Ansambli live në shehsin “Skënderbej”

Shih në Facebook

ans12

Ansambli Popullor ndez atmosferen ne sheshin “Skenderbej”.

Muzika popullore ka perfshire publikun, i cili po shijon nje super koncert.

Shih në Facebook

1112 1113

“Opera Open Air”

Super atmosfere sot ne sheshin “Skenderbej” me Ansamblin Popullor.

Shih në Facebook

Merita Halili e ftuara speciale e nates se sotme ne koncertin e Ansamblit Popullor.

Shih në Facebook

merita1

“Opera Open Air”

Koncertit te Ansamblit Popullor i shtohet ne keto momente, me nje performance te vecante, nje nga zerat me te spikatur dhe brilant te muzikes popullore Merita Halili.

Shih në Facebook

Atmosfera e Zjarrtë në sheshin “Skënderbej” vazhdon…

Shih në Facebook

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=U1bQebSWUG8

Merita Halili vazhdon të nxehë atmosferën për publikun që është mbledhur në shehsi “Skënderbej”

Shih në Facebook

Ansambli vazhdon performancën e tij me valle të shkëputura nga repertori i Dasmave Tironse

Shih në Facebook

anaaass

Nje interpretim fantastik i Ansamblit Popullor sot. Festa vazhdon ne sheshin “Skenderbej”

Shih në Facebook

Përfundon mes duartrokitjesh dhe ovacioneve të publikut koncerti i Ansamblit Popullor në sheshin “Skënderbej”, i cili ishte mbushur sot si asnjëherë më parë…

Shih në Facebook

“Opera Open Air” , nata e tretë vijon me koncert nga Ansambli Popullor, e ftuar speciale Merita Halili