trv36

Opera ON TOUR

Te gjitha biletat jane shitur per operan “La Traviata” ne teatrin “Aleksander Moisiu” ne Durres, per naten e dyte te shfaqjes, e cila fillon pas pak minutash.

Suksesi i radhes i TKOB, i cili pason ne te gjitha skenat e Shqiperise…

Shih në Facebook

Opera ON TOUR

“La Traviata” e Giuseppe Verdit ne naten e dyte ne teatrin “Aleksander Moisiu” ne Durres. Shfaqja fillon pas pak…

Nga njera skene ne tjetren per te qene me afer publikut artedashes shqiptar, ne cdo qytet ku ai ndodhet.

TKOB falenderon per mbeshtetjen Bashkine Durres.

Sponsor gjeneral: #ALBtelecom

#RaiffeisenBank
#TeatriAleksanderMoisiu
Media partner ne formatin e mediave informative: #OraNews
#ERGprofesional

#NationalOpera

#Albania
#Theatre
#OperaEuropa
#LaTraviata
#GiuseppeVerdi

Shih në Facebook

Opera ON TOUR

Opera “La Traviata”
Në teatrin “Aleksander Moisiu” në Durrës

Soprano Ramona Tullumani në përgatitjet e fundit për të interpretuar mbrëmjen e sotme rolin e Violetës në operan “La Traviata”.

Shfaqja fillon pas pak …

Shih në Facebook

Opera ON TOUR
“La Traviata” ne teatrin “Aleksander Moisiu”, Durres

Nderkohe qe artistet behen gati per te dale ne skene, publiku durrsak po mbush sallen e teatrit te qytetit bregdetar, te cilet prej dy ditesh kane blere te gjitha biletat e nates se dyte te shfaqjes.

Shih në Facebook

Opera ON TOUR

Opera “La Traviata”
Në teatrin “Aleksander Moisiu” në Durrës

Ivana Hoxha në përgatitjet e fundit për të interpretuar mbrëmjen e sotme rolin e Florës në operan “La Traviata”.

Shfaqja fillon pak pak…

#operaontour
#latraviata
#Durres
#soldout
#operaeuropa
#nationalopera

Shih në Facebook

trv37 trv38 trv40

Opera ON TOUR

“La Traviata” hap siparin e nates se dyte ne teatrin “Aleksander Moisiu” ne Durres.

Violetta Valeri nje kurtizane e njohur ne shtresen e larte te shoqerise pariziene, njihet ne nje feste te shtreses se larte me Alfredo Germont. Nisja e nje dashurie me dilema te medha. Si do te perfundoje ajo?

Shih në Facebook

trv41

Opera ON TOUR

Opera “La Traviata”
Në teatrin “Aleksander Moisiu” në Durrës

Një tjetër mbrëmje e jashtëzakonshme e operas “La Traviata” në teatrin e Durrësit, i mbushur plot e përplot nga publiku artdashës.
Mbrëmjen e sotme roli i Violetës interpretohet nga soprano Ramona Tullumani dhe roli i Alfredos nga tenori Armaldo Kllogjeri.

Shih në Facebook

trv42 trv43

Opera ON TOUR

Opera “La Traviata”

Në Teatrin “Aleksandër Moisiu” në Durrës.

Alfredo mbetet pranë Violetës dhe i deklaron asaj dashurinë e tij. Violeta i përgjigjet se nuk ka vend për ndjenja të tilla në jetën e saj, por i dhuron atij një lule kamelie duke i kërkuar të kthehet kur të jetë vyshkur lulja.

Shih në Facebook

trv44 trv45 trv46

Opera ON TOUR
“La Traviata” ne teatrin “Aleksander Moisiu”, Durres

Alfredo jeton “ne qiell” nga dashuria per Violeten. Eshte babai i tij Giorgio Germont, qe nuk e pranon kete dashuri pasi mendon se keshtu rrezikohet martesa e vajzes se tij.

Shih në Facebook

trv47 trv48

Opera ON TOUR

Opera La Traviata
Në teatrin “Aleksander Moisiu” ne Durres.

Akti i dyte i operas “La Traviata” , tani në teatrin e Durrësit.
Violetta ka vendosur ti dorzohet dashurise se Alfredos dhe te shijoje jeten ne fshat larg nga kaosi social. Ajo merr një ftese per nje feste te maskuar, por nuk ka deshire te jete pjese e festimeve. Nje vizite e babait te Alfredos, Georgio Germont dicka do te trazoje ne marrdhenien e Violetes dhe Alfredos.

Shih në Facebook

trv49

Opera ON TOUR

Opera La Traviata
Në teatrin “Aleksander Moisiu” ne Durres.

Ne skene Giorgio Germont, babai i Alfredos, rol i cili interpretohet mbremjen e sotme nga baritoni Ylber Gjini.

Shih në Facebook

trv50 trv51

Opera ON TOUR

Opera “La Traviata” -Akti i dytë
Në teatrin “Aleksander Moisiu” në Durrës

Giorgio Germont i kërkon Violetës të sakrifikojë dashurinë e saj për Alfredon dhe të largohet prej tij. A do të pranojë Violeta?

Shih në Facebook

trv52 trv53 trv54

Opera ON TOUR

Opera “La Traviata”
Ne teatrin “Aleksander Moisiu” ne Durres

Ne ballo lajmi per ndarjen e Violetes dhe Alfredos fillon te qarkulloje mes te ftuarve. Tashme Violeta ka nje te dashur te ri Baronin Douphol. Alfredo e sfidon ate ne nje loje me letra te cilen e fiton duke marre gjithe pasurine e tij, por mbetet i pafat ne dashuri.

Shih në Facebook

trv55 trv56 trv57 trv58

Opera ON TOUR

Opera “La Traviata”
Ne teatrin “Aleksander Moisiu” ne Durres

Alfredo i mbetur vetem me Violeten i kerkon asaj shpjegime per sjellen e saj. Ajo insiston se eshte e dashuruar me baronin. Alfredo therret te ftuarit si deshmitare dhe betohet se do te kete me asnje borxh ndaj saj

Shih në Facebook
trv59 trv60 trv61 trv62

Opera ON TOUR
“La Traviata” ne teatrin “Aleksander Moisiu”, Durres

Giorgio Germond qorron te birin e tij per sjelljen ndaj Violetes. Alfredo largohet i lenduar nga fjalet e te atit. Violeta vuan nga e gjithe kjo ngjarje, goditja e fundit perpara semundjes se saj.

Shih në Facebook

trv63 trv64 trv65 trv66 trv67

Opera ON TOUR
“La Traviata” ne teatrin “Aleksander Moisiu”, Durres

Violeta eshte mberthyer nga agonia e vdekjes. Jashte degjohet zhurma e nje feste, por ajo nuk mund te shkoj. Alfredo vjen duke shkaktuar tek ajo nje eufori finale, emocionet e fundit perpara se vdekja ta marre ate pergjithmone.

Shih në Facebook

Opera ON TOUR

Opera “La Traviata”
Ne teatrin “Aleksander Moisiu” ne Durres

Me duaretrokitjet e parreshtura te publikut ne teatrin e Durresit mbyllet nata e sotme e shfaqjes “La Traviata”

Shih në Facebook

Opera ON TOUR – “La Traviata” në teatrin “Aleksandër Moisiu” në Durrës , nata e dytë