RTSH- “Mirëmëngjes Shqipëri” Opera në qiell të hapur “7 Korrik 2017”

“Opera Open Air”
12,13,14 korrik, në sheshin Skënderbej”- ora 21:00

“Opera në Jeans”- Opera si kurrë më parë.

A keni nje pale xhinse?! Te merkuren, te enjten, dhe te premten vishi dhe nisu drejt sheshit “Skenderbej”, artistet e TKOB te presin ne shfaqje si kurre me pare.

Meso me shume ne emisionin e mengjesit ne Televizionin Publik Shqiptar ku sot ishin të ftuar, Klejvis Saliaj – Drejtor i Marketingut te TKOB, Ledia Sula – Balerine, Brikena Jaupaj – Valletare, qe treguan me shume rreth tre super eventeve te Teatrit te Operas ne sheshin “Skenderbej”

MOS HARRO: Kodi i veshjes vetem ne JEANS…!

Shih në Facebook

 

topmag

Opera Open Air ne Top Show Magazine

Po ndodh tani. Drejtoresha e pergjithshme e TKOB, Zana Cela, si dhe solistet Vikena Kamenica, Albana Leka, Nikola Kondakci ne Top Show. Nje super spektakel televiziv, qe i paraprin shfaqes se jashtezakonshme “Opera ne JEANS” ne daten 12 – Ora 21:00 ne sheshin “Skenderbej”. Pas pak trupa e baletit dhe Ansambli Popullor i bashkangjitet panelit, pas performancave te zgjarrta qe do te ndodhin ne studio. Ky eshte vetem fillimi!

Eshte opera shqiptare, eshte “Opera ne JEANS”

Shih në Facebook

topmag1

“Opera Open Air” vijon ne Top Show Magazine

Pas solisteve, ne pjesen e pare te emisionit, “Monger” mbethen skenen e Top Show. Gjithashtu Rexhep Celiku dhe Brikena Jaupaj i bashkohen panelit bashke me Dion Gjiniken dhe Ledia Sulaj. Cfare do te ndodhe? Ende nuk keni pare gje akoma, Ansambli i Kengeve dhe Valleve Popullore vjen pas pak.

Eshte opera shqiptare, eshte Opera ne JEANS!

Shih në Facebook

topmag3

“Opera Open Air” ne Top Show Magazine

Gjithcka ndodhi sot ne studion e Top Show nga trupa e TKOBAP eshte vetem nje grimce e asaj qe do te ndodhe ne tre netet e koncerteve te operas ne sheshin “Skenderbej”.

“Opera ne JEANS” eshte vetem fillimi i nje kolane qe do te mbahet mend gjate.

Shihemi ne sheshin “Skenderbej” ne 12,13 dhe 14 korrik ne oren 21:00.

MOS HARRO, vish xhinset dhe bashkohu me “Opera ne JEANS”

Shih në Facebook

 

Artistet protagoniste te “Opera ne JEANS”, balerinet e TKOB dhe Ansambli Popullor ne TOP Show Magazine. Ende nuk keni pare asgje!

Eja ne 12,13 dhe 14 korrik ne ora 21:00 ne sheshin “Skenderbej” per te shijuar artin e jashtezakonshem nga artistet e TKOBAP.

MOS HARRO: Kodi i veshjes, vetem me JEANS!

Shih në Facebook

Ansambli i valleve, një super vallëzim, të këngës së famshme “Ra Faja prej fiku”, live, në TOP SHOW MAG!

Shih në Facebook

“Opera Open Air”
TKOB si kurrë më parë

“Opera në Jeans”
12 korrik, ora 21:00 – në sheshin “Skënderbej”

Këtu është vetëm pak nga atmosfera që do të krijohet në shesh mbrëmjen e 12 korrikut.

MOS HARRO: Kodi i veshjes vetëm në JEANS!

Shih në Facebook

“Opera Open Air”
TKOB si kurrë më parë

“Opera në Jeans”
Datë 12 korrik ora 21:00 në sheshin “ Skënderbej”

Albana Leka performon me viloinën e saj “Hora Martisorului”. Ejani të ndiqni performancën e saj live në 12 korrik në sheshin “Skënderbej”

MOS HARRO: Kodi i veshjes vetëm në JEANS!

Shih në Facebook

“Opera Open Air”
TKOB si kurrë më parë

Opera në Jeans!
Datë 12 korrik, ora 21:00 – në sheshin “Skënderbej”

Nikola Kondakçi, performon me violinën e tij ” Toss the feathers”. Performancë të cilën do të mund ta ndiqni live mbrëmjen e 12 korrikut në sheshin “Skënderbej”

Shih në Facebook

 

Shqipëria flet për “Opera Open Air” / “Opera në Jeans”

TKOB si kurrë më parë
12 korrik , në sheshin Skënderbej”- ora 21:00

Të bëjmë të gjithë bashkë publikun e ri dhe të rritur, në një koncert ku zërat operistikë këndojnë me një orkestër që nuk luan vetëm muzikë klasike por edhe elektronike, pop e rrok.

MOS HARRO: Kodi i veshjes vetëm në JEANS

Shih në Facebook

 

Shqipëria flet për “Opera Open Air” / “Opera në Jeans”
TKOB si kurrë më parë

12,13,14 korrik , në sheshin Skënderbej”- ora 21:00

Një trend i teatrove operastikë ndër më të njohurit në botë, që japin shfaqje në sheshe të hapura vjen dhe në kryeqytet përmes tre shfaqjeve të një niveli të lartë artistik.

MOS HARRO: Kodi i veshjes vetëm në JEANS

Shih në Facebook

Top Channel TV- Sezoni i “Opera on Air” në skenën e “Skënderbej”

Shqipëria flet për “Opera Open Air” / “Opera në Jeans”
TKOB si kurrë më parë

12,13,14 korrik , në sheshin Skënderbej”- ora 21:00

Tre shfaqje për të mos u humbur , në skenën e hapur të ndërtuar në sheshin “Skënderbej”

MOS HARRO: Kodi i veshjes vetëm në JEANS

Shih në Facebook

ABC NEWS- “Opera në jeans“ në Sheshin “Skënderbej”

Shqipëria flet për “Opera Open Air” / “Opera në Jeans”

TKOB si kurrë më parë
Sot, në sheshin Skënderbej”- ora 21:00

MOS HARRO: Kodi i veshjes vetëm në JEANS

Shih në Facebook

Mediat për “Opera në Jeans”