korcerenisatrtk

#Opera #ONTOUR
#LaTraviata ne teatrin “Andon Zako Cajupi”, Korce

Mbremja e sotme eshte nje nga momentet me te rendesishme te ketij sezoni artistik te #TKOB, me shfaqjen e operas “La Traviata” ne Korce.

Pas tre vjetesh, teatri yne prezanton nje Violett-e te re, e cila ngjitet ne skenen operistike shqiptare.

28 vjecarja, Renisa Lacka do te interpretoje per here te pare rolin e Violetta Valeri, duke nisur keshtu karrieren e saj me nje nga rolet me elitare.

Publiku korcar edhe sonte ka mbushur ne cdo cep sallen e teatrit.

#TKOB falenderon per mbeshtetjen Bashkine Korce
Sponsor gjeneral #ALBtelecom
#RaiffeisenBank
#TeatriAndonZakoCajupi
Media partner ne formatin informativ #OraNews
#ERGprofesional

#OperaEuropa
#NationalOpera
#Albania
#LaTraviata
#GiuseppeVerdi

Ju mirepresim!

Shih në Facebook

trn2

#Opera #ONTOUR
#LaTraviata ne teatrin “Andon Zako Cajupi”, Korce

Violetta Valeri prezantohet me Alfrdo Germont per te nisur nje histori dashurie, kalvari i se ciles do te jete sa i bukur po aq dhe dramatik. Dashuri e nje fundi fatal.

#TKOB falenderon per mbeshtetjen Bashkine Korce
Sponsor gjeneral #ALBtelecom
#RaiffeisenBank
#TeatriAndonZakoCajupi
Media partner ne formatin informativ #OraNews
#ERGprofesional

#OperaEuropa
#NationalOpera
#Albania
#LaTraviata
#GiuseppeVerdi

Ju mirepresim!

Shih në Facebook

#Opera #ONTOUR
“La Traviata” mbyll sipasin ne qytetin e Korces

Korca dhe publiku i saj i mrekullueshem do te mbetet gjate ne mendjen e #TKOB. Me “La Traviaten” ne Korce nuk fituam vetem duartrokitjet e publikut, por skena operistike shqiptare fitoi nje soprano te re, Renisa Lacken, qe u duartrokit se bashku me kastin e mrekullueshem te operas “La Traviata”, pa rreshtur nga publiku korcar.

#TKOB falenderon per bashkepunimin Bashkine Korce

Sponsor gjeneral #ALBtelecom
#RaiffeisenBank
#TeatriAndonZakoCajupi
Media partner ne formatin informatin #OraNews
#ERGprofesional

Shih në Facebook

“La Traviata” në teatrin “Andon Zako Cajupi” në Korçë, nata e dytë