Pas pak fillon shfaqja e baletit “Monger” ne teatrin “Andon Zako Cajupi” ne Korce.

Shih në Facebook

Hapi siparin ne skenen e teatrit te Korces, baleti “Monger”, interpretuar nga trupa e baletit te TKOB.

Shih në Facebook

Sherbyesit e Zonjes Margaret gezojne, luajne dhe nenshtrohen ne dhomen e vogel e te erret ku nuk mungon deshira, humori dhe revolta…

Shih në Facebook

Po ndodh tani baleti
Monger ne teatrin Andon Zako Cajupi ne Korce

Shih në Facebook

Po Zonja Margaret a doni nje kafe? Apo me mire nje caj? Ndoshta me mire nje kafe…

Publiku korcar po shijon nderkohe baletin “Monger” nga trupa e baletit te TKOB.

Shih në Facebook

Te jetosh ne nje dhome te erret dhe pa drite nuk do te thote te jetosh ne erresire. Sherbyesit e Zonjes Margaret e jetojne jeten me shume ngjyra dhe me nje ritem teper te madh edhe pse ajo mundohet ti pengoje. Dashuri apo trishtim, gezim apo dhimbje, lindje apo vdekje, dasme apo divorc, ne fund gjithcka ka vlere eshte jeta e drejte…

Perse rebelohen sherbyesit e Zonjes Margaret? Neser jua rrefejme historine nga fillimi…

“Monger” ne Korce 
Ne teatrin “Andon Zako Cajupi”
Ora 19:00

Ju mirepresim!

Shih në Facebook

 

Baleti “Monger” në teatrin “Andon Zako Cajupi” në Korçë, nata e parë