“Monger” ne Korce
Sot ora 19:00 ne Teatrin “A.Z.Cajupi”

Paraditja e sotme na gjen perseri ne teatrin “Andon Zako Cajupi”. Pas shfaqjes se djeshme, perpara shfaqjes se sotme nje prove teknike nuk mungon, por dhe fotografite te cilat na vlejne si memoria me e mire e se nesermes.

Jemi ne Korce, jemi ne tur…
Opera e te gjitheve per te gjithe
Teatri qe nuk di te ndalet

#Korce
#dance
#Theatre
#albanianbalet
#nationaloperahouseofalbania
#nationalopera
#Monger
#BarakMarshall

#BashkiaKorce
#RaiffeisenBank
#News24

Shih në Facebook

“Monger” ne Korce
Sot ora 19:00 ne Teatrin “A.Z.Cajupi”

Koha e mrekullueshme ne Korce, pas proves ne teatrin e qytetit na fton te shijojme Parisin e vogel te Shqiperise.

Jemi ne Korce, jemi ne tur…
Opera e te gjitheve per te gjithe
Teatri qe nuk di te ndalet

#Korce
#dance
#Theatre
#albanianbalet
#nationaloperahouseofalbania
#nationalopera
#Monger
#BarakMarshall

#BashkiaKorce
#RaiffeisenBank
#News24

Shih në Facebook

“Monger” ne Korce
Sot ora 19:00 ne teatrin “Andon Zako Cajupi”

Sherbyesit e Zonjes Margaret ju rrefejne serisht sot ne skenen korcare historine e vuajtjeve dhe triumfit te tyre. Me nje humor brilant dhe shume thumbues, baleti i Barak Marshall ju tregon se si mund ti thoni jo padrejtesise, shtypjes. Se si? Jua rrefejme sot ne oren 19:00 ne teatrin e Korces.

Solisti Dion Gjinika ka dicka per tju thene 👏🤗

Shih në Facebook

“Monger” ne Korce
Sot ora 19:00 ne teatrin “Andon Zako Cajupi”

Perse rebelohen sherbyesit e Zonjes Margaret? A eshte e keqe ajo? Ndoshta ne jeten e saj ka dashur vetem nje kafe dhe te kerkosh nje kafe te mire nuk eshte mekat. Po Violetta Valeri nga “Traviata”, cfare kerkon ne “Mongerin” e Barak Marshall?! Bregovic dhe Verdi ne te njejten veper?

Sot ne shfaqjen e dyte te baletit “Monger”, jua rrefejme historine nga fillimi…

Solistja Ledia Sulaj ka gjithashtu dicka per tju thene👏🤗

Shih në Facebook

“Monger” ne Korce
Pas pak nata e dyte e shfaqjes se trupes se baletit te TKOB me vepren e Barak Marshall.

Shfaqja fillon pas pak…

Jemi ne Korce, jemi ne tur…
Opera e te gjitheve per te gjithe
Teatri qe nuk di te ndalet

#Korce
#dance
#Theatre
#albanianbalet
#nationaloperahouseofalbania
#nationalopera
#Monger
#BarakMarshall

#BashkiaKorce
#RaiffeisenBank
#News24

Shih në Facebook

“Monger” ne Korce
Nata e dyte sot ne teatrin “Andon Zako Cajupi”

Zonja Margaret nuk lodhet duke i rene ziles. Ceshte kjo zile? Vetem per nje kafe kaq shume mund?
Ne fund te fundit ata jane sherbyes dhe duhet ti binden.

Shih në Facebook

“Monger” ne Korce
Sot shfaqja e dyte ne teatrin “Andon Zako Cajupi”

Jeta ka shume ngjyra edhe pse mund te jetosh ne nje dhome te erret. Edhe pse Zonja Margaret ja kontrrollon driten sherbyesve te saj, ne bodrumin e lagesht dhe pa drite ku i ka izoluar, per ta nuk ka vetem erresire,ka energji dhe shume ritem.

Shih në Facebook

“Monger” ne Korce
Sot ne shfaqjen e dyte ne teatrin “Andon Zako Cajupi”

Revolta ka nisur. Zilet e Zonjes Margaret duhet te pushojne njehere e mire.

 Shih në Facebook
https://www.youtube.com/watch?v=sOfoAIjP-PU&feature=youtu.be

“Monger” ne Korce

Faleminderit per mikpritjen .
Do te rikthehemi me operan “Flauti Magjik” dhe “Carmen”.

Opera e te gjitheve per te gjithe
Teatri qe nuk di te ndalet

#Korce
#dance
#Theatre
#albanianbalet
#nationaloperahouseofalbania
#nationalopera
#Monger
#BarakMarshall

#BashkiaKorce
#RaiffeisenBank
#News24

Shih në Facebook

 

Baleti “Monger” në Korçë, dita e dytë