Ansambli Popullor on TOUR
Teatri i Operas – Zagreb
16 shkurt

Nderkohe qe jemi ne prag te nje super eventi “Bridges of Musical Tradition”, koncertit me muzike tradicionale shqiptare dhe greke, nderkohe qe “Ekukimi permes artit vijon”, nderkohe qe trupa e baletit behet gati per shfaqjen e baletit “Monger” ne teatrin e Korces, Ansambli Popullor fillon turneun europian, ne kuader te 60-te vjetorit te krijimit te tij.

Sot ne skenen e operas se Zagrebit, Ansambli Popullor dhuroi nje shfaqje me pjeset me te jashtezakonshme, me perfaqesuese te artit popullor shqiptar, ne kuader te 10-te vjetorit te Pavaresise se Kosoves, me ftese te Teatrit te Operas se Zagrebit.

Eshte vetem fillimi i nje sezoni artistik, qe premton shume.

Pas pak foto dhe video nga eventi…

Shih në Facebook

Sot ishte fillimi i nje etape te re per Ansamblin Popullor te Kengeve dhe Valleve. Fillon turneu, i cili do te shfaq ne skenat e teatrove europian, 60-te vite histori. Koncerti me repertorin me te bukur te historise 60-te vjecare te Ansamblit tone, do te beje qe dhe publiku i skenave europiane te vleresoje traditen tone.

Sot me nje program te jashtezakonshem, me kenget dhe vallet me te bukura tonat, me nje ftese nga Teatri i Operas se Zagrebit, Ansambli Popullor dhuroi nje shfaqje e cila per 2 ore me radhe, u duartrokit ne cdo kenge, valle e performance. Ky koncert u organizua edhe ne kuader ne 10-te vjetorit te Pavaresise se Kosoves.

Shih në Facebook

Ansambli Popullor on TOUR – Ansambli Popullor dhuron një shfaqje të jashtëzakonshme në skenën e operas së Zagrebit