gala1

Ne jemi gati ….te celebrojme ne kete salle historine 60-vjecare te Ansamblit te Kengeve e Valleve Popullore.
Ju mirepresim miq sonte dhe neser mbrema ne ora 19.00

Shih në Facebook

“60 vite Histori”- Ansambli Popullor

Rexhep Çeliku në përgatitjet e fundit përpara interpretimit në mbrëmjen e sotme

Shfaqja fillon pas pak…

Shih në Facebook

a601 a602 a603

60 vite Histori – Ansambli Popullor

Cel siparin nata e pare e koncertit Gala “60 vite Histori” ne Teatrin Kombetar. Publiku qe ka mbushur plot e perplot sallen e teatrit do te jete pjese e nje mbremjeje te mrekullueshme

Shih në Facebook

a604 a605

60 vite Histori – Ansambli Popullor

Drejtoresha e Pergjithshme e TKOBAP, znj. Zana Çela cel mbremjen e sotme koncertin Gala “60 vite Histori” duke u shprehur se: “Sot nderojme ate plejade te madhe artistesh te cilet nder vite me talentin e tyre i dhane shkelqim folklorit shqiptar brenda dhe jashte vendit”.

Shih në Facebook

Emocion i jashtezakonshem,
Vaçe Zela e pranishme ne 60-vjetorin e Ansamblit te Kengeve e Valleve

Shih në Facebook

a606 a607 a608 a609 a6010 a6011

60 vite Histori – Ansambli Popullor

Mbemjen e sotme artistet qe interpretojne per te festuar 60 vjetorin e Ansamblit Popullor jane te shumte. Irma Libohava, Irini Qiriko e Artjola Toska jane disa ng artistet qe me interpretimin e tyre i dhuruan emocione te medha publikut.

Shih në Facebook

a6012 a6014 a6015 a6016 a6017 a6018 a6019 a6020 a6021 a6022 a6023 a6024 a6025 a6026 a6027 a6028

60 vite Histori – Ansambli Popullor

Festa vazhdon ne sallen e Teatrit Kombetar me trupen e valleve te Ansamblit Popullor e cila interpreton disa nga vallet me te bukura shqiptare.

Shih në Facebook

Po ndodh tani ne Festen e 60-te Ansamblit
Vallja Gorarce,mjeshtri e larte kercimi

Shih në Facebook

a6029 a6030 a6031 a6032 a6033 a6034 a6035 a6036

60 vite Histori – Ansambli Popullor

Figura te tjera qe kane bere histori ne Ansamblin Popullor si Hysni Zela, Valdete Hoxha, ngjiten ne skenen e Teatrit Kombetar ne 60 vjetorin e tij.

Shih në Facebook

a6037 a6038 a6039 a6040 a6041 a6042 a6043 a6044

60 vite Histori – Ansambli Popullor

Vallja “Luftetari i Lirise” eshte vallja qe na sjell ndermend te madhin Besim Zekthi. Pasuesi me i denje qe vazhdoi fluturimin e Zekthit eshte Rexhep Celiku, i cili sot sebashku me trupen e Ansamblit Popullor interpreton kete valle.

Shih në Facebook

a6046 a6047 a6048 a6049 a6050

60 vite Histori – Ansambli Popullor

Ne skenen e Teatrit Kombetar ngjiten per te intepretuar Sabahete Vishnja e pas saj Aranit Hoxha.

Kenget e mrekullueshme popullore shqiptare kane ngritur ne kembe te gjithe publikun.

Shih në Facebook

a6051 a6052 a6053 a6054

60 vite Histori – Ansambli Popullor

Merita Halili nje nga zerat me te rralle te muzikes popullore shqiptare interpreton mbremjen e sotme “Potpuri tiranase”

Shih në Facebook

a6056 a6057 a6058 a6059

60 vite Histori – Ansambli Popullor

“Feste te madhe ka sot Shqiperia” mbyll mbremjen e sotme te koncertit Gala “60 vite Histori”

Shih në Facebook

“60 vite Histori”- Ansambli Popullor

Duartrokitjet e publikut mbyllin naten e pare te koncertit Gala “60 vite Histori”

Ju mirepresim neser ne mbremjen e dyte te festimit te 60 vjetorit te Ansamblit Popullor.

Shih në Facebook

“60 vite Histori”- Nata e parë e koncertit Gala me rastin e 60 vjetorit të Ansamblit Popullor