b601 b602

60 vite Histori”- Ansambli Popullor

Cel siparin nata e dyte e koncertit Gala “60 vite Histori”.Edhe sot publiku ka mbushur plot e perplot sallen e Teatrit Kombetar. Sot festojme 60 vjetorin e Ansamblit Popullor pikerisht ne ate salle ku nisi rrugetimin e tij Ansambli Popullor.

Shih në Facebook

b603 b604 b605 b606

60 vite Histori – Ansambli Popullor

Festa vazhdon me kengetaret me te mirenjohur te muzikes popullore shqiptare, Valdete Hoxha, Irini Qiriako, Artiola Toska.

Shih në Facebook

b607 b608 b609 b6010 b6011 b6012 b6013

“60 vite Histori”- Ansambli Popullor

Lili Cingu nje nga valltaret qe ka spikatur per tekniken dhe bukurine e saj ngjitet ne skene ne festimin e 60 vjetorit te Ansamblit Popullor. Pas saj eshte trupa e valleve e Ansamblit Popullor qe interpreton disa nga vallet me te njohura shqiptare

Shih në Facebook

b6014 b6016 b6017 b6018 b6019 b6020

60 vite Histori -Ansambli Popullor

Agim Krajka ne skenen e Teatrit Kombetar.
Kur hyri per here te pare ne Ansambel ishte i pandare nga firzamonika e tij , me pas shkroi e shumfishoi artin e tij te interpretimit instrumental duke bere qe orkestrina e Ansamblit Popullor te tingullonte si orkester e madhe qe luante simfoni.

Pas tij interpreton pikerisht nje nga talentet e zbuluara prej tij, Irma Libohova

Shih në Facebook

b6021 b6022 b6023 b6024 b6025 b6026 b6027

“60 vite Histori” – Ansambli Popullor

Vallja “Luftertari i Lirise” na sjell ndermend gjithmone te madhin Besim Zekthi. Sot ne 60 vjetorin e Ansamblit Popullor i madhi Besim Zekthi i lidh shamine e valles Rexhep Celikut ne shenje te lenies se stafetes per interpretimin e kesaj valleje pikerisht atij.

Shih në Facebook

Presidenti i Republikes se Shqiperise Z. Ilir Meta nderon valltarin Besim Zekthi dhe Ansamblin Popullor me titullin “Nderi i Kombit” .

Shih në Facebook Video1, Video2

dek1 dek2 dek3 dek4 dek5 dek6 dek7 dek8

60 vite Histori – Ansambli Popullor

Presidenti i Republikes se Shqiperise Z. Ilir Meta nderon valltarin Besim Zekthi dhe Ansamblin Popullor me titullin “Nderi i Kombit” .

Shih në Facebook

60 vite Histori – Ansambli Popullor

Nje mbremje plot emocione si kjo e sotmja nuk kishte se si te mbyllej ndryshe vecse me duartrokitjet e parreshtura te publikut.

Shih në Facebook

“60 vite Histori”- Nata e dytë e Koncertit Gala me rastin e 60 vjetorit të Ansamblit Popullor